VTI timeshift disable

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

Uz som prehladal cele VTI menu a aj internet ale nenasiel som ako sa da kompletne zakazat taka zbytocna a otravna funkcia ako je timeshift.
Dnes som "schmatol" DO a volaco som stacil naspodu a ono sa to hned spustilo. Pakaren.
Vie niekto odpoved ak vobec ecistuje?
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od petersk »

Ale no, to nemyslíš vážne. Takou rozumovou kapacitou akú máš Ty takú banalitu nevieš? Alebo zase provokuješ?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

No daj, neviem.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od VTronik »

sky59 píše:Uz som prehladal cele VTI menu a aj internet ale nenasiel som ako sa da kompletne zakazat taka zbytocna a otravna funkcia ako je timeshift.
Dnes som "schmatol" DO a volaco som stacil naspodu a ono sa to hned spustilo. Pakaren.
Vie niekto odpoved ak vobec ecistuje?
A co tak si projít nastavení a položky Nahrávání a Timeshift??? Na DO si pravděpodobně stisknul tlačítko STOP. Já timeshift nepoužívám a problém se spouštěním nemám. Ale dávám pozor, co mačkám. To není chyba systému, ale obsluhy.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

To som vsetko presiel, ani nemci nevedia.
Posledne funkcne riesenie bude ze otvorim DO a zaizolujem to tlacidlo so symbolom II, odspodu v druhom rade.
Este nejake ine tlacidlo spusti timeshift?

Tiez mi chvilu trvalo az som prisiel na to ako to zastavit, bolo treba dlho drzat tlacidlo v dolnom rade symbol stvorcek

Ak by bolo treba dlho drzat aj II tak je to ok, ale to sa spustilo okamzite, na obrazovke vybehlo to sede pravitko a len som ziral co za kktinu to zase robi :)

Este uvidime s cim vyrukuje vseved petersk
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

Padlo rozhodnutie: ak nepride petersk s niecim prevratnym, co uprimne spochybnujem pretoze sa vzdy len robi mudry, tak zaizolujem tlacidla na DO

Cize otazka uz je iba ako ho otvorit s najmensim poskodenim, rovnako dopadne aj nahravanie, su to fukcie ktore beznemu uzivatelovi iba sposobuju problem

Je chybou a nedostatkom vti, ze sa to neda vypnut v menu

Priklad zo zivota: iny prijimac, typ netusim, u znameho svokra mu nieco stlacila na DO a odpisala prijimac, musel ho postou poslat server-ovi aby ho ozivil, tiez prevadzkuje svoj server ale nie je povazovany za zlodeja :)
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od pele1 »

keď to už ideš lepit tak čo takto zmeniť funkciu tlačitka
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od petersk »

sky59 píše:Padlo rozhodnutie: ak nepride petersk s niecim prevratnym, co uprimne spochybnujem pretoze sa vzdy len robi mudry, tak zaizolujem tlacidla na DO
Prevratné riešenie je, že vyhladaj si odbornú pomoc /na objasnenie lekársku/. S týmto si sa prekonal. Človek ktorý sa vo všetkom vyzná, zvládol vytvoriť services v oscame, v textovom editore prepíše celú E2, hlavne lamedb príde s takýmto riešením? :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

pele1 píše:keď to už ideš lepit tak čo takto zmeniť funkciu tlačitka
hladal som a nenasiel som, v menu je len zopar moznosti pre niektore

ak by sa dali tie problematicke vsetky namapovat na EXIT tak by bolo po probleme
Naposledy upravil(a) sky59 dne 07.srpen 2023 - 8:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

petersk píše: Prevratné riešenie je, že vyhladaj si odbornú pomoc /na objasnenie lekársku/.
ma to nejaku chybu v logike, aj keby som potreboval lekarsku pomoc, v com je to prevratne riesenie? asi by si mal ty vyhladat..

petersk píše: v textovom editore prepíše celú E2
uz som ti napisal ze places na zlom piesocku, toto by si si mal vyradit z retoriky lebo sa iba zosmiesnujes ked nevies aky je rozdiel medzi strojovym kodom a textom

petersk píše: hlavne lamedb príde s takýmto riešením?
asi som nieco zanedbal ked som si nevsimol ze lamedb moze prist s nejakym riesenim, je to nejaky novy chatbot?


a kde je to tvoje riesenie s ktorym si sa chvastal?
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od Pastoman »

Však si nainštaluj z feedu VTI enigmy plugin Multiquickbutton a v ňom si nastavíš tlačidla ovládania na funkciu akú chceš tu máš postup ako to nastaviť: https://digitalne.ellano.sk/magazin-8/e ... igma-2#plg

Riešenie s otváraním diaľkového a izolovaním tlačidiel je fakt nenormálne!
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od VTronik »

sky59 píše:Je chybou a nedostatkom vti, ze sa to neda vypnut v menu
Chyba není v SW, ale v obsluze. Pokud zmáčkneš špatné tlačítko, nemůžeš z toho vinit SW.
Bohužel je to stejné jako s jinými "zvláštnostmi", které tu rozvádíš. Neznalost a špatnou obsluhu svádíš na SW. Otázkou potom je, proč s tím ostatní problém nemají?
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

Pastoman píše:Však si nainštaluj z feedu VTI enigmy plugin Multiquickbutton a v ňom si nastavíš tlačidla ovládania na funkciu akú chceš tu máš postup ako to nastaviť: https://digitalne.ellano.sk/magazin-8/e ... igma-2#plg

Riešenie s otváraním diaľkového a izolovaním tlačidiel je fakt nenormálne!
Dik, vyskusam dnes vecer.. Dufam ze tam bude taka moznost

Riesenie s otvaranim je riesenie ked uz vsetko zlyha :) /clovek si musi vediet pomoct v kazdej situacii/

Ale ze to nevedel vseved petersk ?
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

V prilohe su vsetky ponukane tlacidla u ktorych sa da urobit zmena, tlacidla DO a cast ponuky funkcii ktore sa daju priradit (vid Ausgeschalted)

Ak som spravne identifikoval tlacidla ktorych sa chcem "zbavit" tak su to tieto:
Abspielen (Play, trojuholnicek vpravo), Pause II , >>, << a este by som chcel aj nahravanie, cervene tlacidlo dole naspodu DO

Stop (stvorcek) by som nechal funkcny, moze sa hodit

Asi sa neda iba vymazat vsetko co tieto tlacidla maju priradene, musi sa im priradit Ausgeschalted (vypnute) z ponuly Funkcii?

Nepodarilo sa mi najst v ponuke ze ktore je tlacidlo pre nahravanie (cervene dole na DO), to sa neda zmenit/vypnut?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

a zvysok tlacidiel
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od petersk »

Pôvodne som Ti už nechcel nič napísať, ale ľutujem Ťa už, Ty musíš mať strašne ťažký život, hlavne Tvoje okolie s Tebou.
A ak by si čítal toto fórum, tak by si prišiel na iné riešenie ako otvárať DO.
Takže u VTI je ten Timeshift trošku zvláštne urobené /spustí sa po 20s automaticky a ovláda sa to šípkami hore, dole a pod./. Treba to vyskúšať, lebo už s VTI sa nezaoberám, lebo podľa môjho názoru je najhorší image, čo existuje. Nie je v defaulte nainštalovaný plugin permanenttimeshift. Treba ho do VTI nainštalovať. Napríklad OpenATV to v defaulte má. Takže si to nainštaluj a môžeš si nastavovať timeshift /myslím aj tlačidlá sa tam dajú definovať/ako chceš a aj vypnúť.
A na tie tlačidlá ideš zase z opačnej strany. Spustíš Multiquickbutton a keď stlačíš hocijaké tlačidlo na DO tak Ti to automaticky najde, že aké je to tlačidlo, čo pod tým je nadefinované.
Takže toľko odo mňa. Nemusíš sa poďakovať. Tráp sa a hlavne uč sa, uč sa, lebo Tvoje vedomosti sú v tejto oblasti veľmi slabé :D
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

Ak chces povedat ze si to vedel (a nepovedal) tak si sa uz nemal s tym teraz chvalit pretoze potom charakter co mas nic moc

a uz si nemusel nic zbytocne sem pisat uz mi ini pomohli, takze si sa zbytocne unuval
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od petersk »

Ok ako myslíš. Len mi napíš, že kde a ako sa tým chválim. Prepáč, že som Ti chcel pomôcť. Už sa to nestane. Maj sa.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 972
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od chocholousek »

Taky si dovolim poradit, vyhni se nastavovani cehokoliv a pouzij toto =>
dalkove-ovladace-univerzalni-dalkovy-ovladac-na-tv-a-dalsi-audio-video-pristroje-2171344_2048x.png
Na 100% se ti nestane ze neco pomackas co nemas.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: VTI timeshift disable

Příspěvek od sky59 »

teraz som na pochybach ci to myslis vazne ale je mozne ze to naozaj existuje...
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“